
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | LVDS |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 440 mW |
| Max Supply Voltage | 3.465 V |
| Min Supply Voltage | 3.135 V |
| Power Dissipation | 440 mW |
| Data Rate | 3 Gbps |
| Max Input Current | 35 µA |
| power consumption | 440 mW |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 5 |
Stock: 148
Distributors
pcbx
Unit Price$23.60546
Ext.Price$23.60546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.60546 | $23.60546 |
| 10 | $19.21882 | $192.18820 |
| 25 | $17.96720 | $449.18000 |
| 50 | $17.43356 | $871.67800 |
| 100 | $16.91564 | $1691.56400 |
| 300 | $16.79755 | $5039.26500 |
| 500 | $16.68029 | $8340.14500 |
| 1000 | $16.56385 | $16563.85000 |
| 3000 | $16.44822 | $49344.66000 |
| 5000 | $16.33343 | $81667.15000 |
